Stanislav Müller

Vystudoval Střední školu gastronomickou a hotelovou. V současné době pracuje jako manažer a poradce ve společnosti poskytující služby na cestách.

V Mukařově žije od roku 2009 a od roku 2014 je členem výboru obce pro bezpečnost a pořádek. V roli zastupitele by se rád věnoval oblasti zklidnění dopravy a dokončení osvětlení a chodníků na hlavní silnici, zřízení obecní policie, bezpečnosti a čistotě v obci.

Věří, že v naší obci se bude žít dobře nejen nám všem, ale také těm, kteří přijdou po nás.


U příležitosti vydání Letopisu pro Mukařov, Srbín a Žernovku byl s některými kandidáty proveden rozhovor. Jeho úplné znění si můžete přečíst v následujícím textu:

Přál bych si, aby se zlepšily mezilidské vztahy

Proč kandidujete do Zastupitelstva obce a v jakých oblastech byste se chtěl angažovat?

Kandiduji do Zastupitelstva obce již druhé volební období. Domnívám se, že pokud někdo chce přispět k určité pozitivní změně, měl by pro to něco udělat. Sedět doma a stěžovat si, to ničemu nepomůže. Rád bych se podílel zejména na oblasti bezpečnosti obce.

Co zajímavého byste mohl říci o činnosti Výboru obce pro bezpečnost a pořádek, jehož jste členem?

Zasazuji se o to, aby prostředí, v němž žijeme, bylo bezpečné. Momentálně stále chybějí chodníky a osvětlení na hlavní Pražské ulici. Účastníci silničního provozu překračují povolenou rychlost, na plné čáře předjíždějí, a to i kamiony. Chtěl bych usilovat o to, aby se situace změnila. Co se týče činnosti výborů, tak si myslím, že je škoda, že aktivita patrná na začátku volebního období postupně velmi slábne.

Na volební kandidátce píšete, že se chcete zasadit o zřízení obecní policie. Co všechno to obnáší? A co by měla policie dělat?

Zřízení obecní policie není levná záležitost, ale pokusil bych se najít cestu spolupráce s okolními obcemi tak, abychom se o náklady podělili. Kromě dopravní bezpečnosti nejen na hlavní silnici, ale i před školou, by měla policie dohlížet na pořádek v obci. Měla by být prevencí kriminality, dále pokutovat auta, která stojí tam, kde by neměla a brání případnému průjezdu hasičů. Také by měla dohlížet na to, aby řidiči dodržovali dopravní značky a pokud je někde napsáno, že průjezd je zakázán, tak aby to platilo.

Mrzí mě, že co se například radaru týče, dali naši zastupitelé přednost financím před bezpečností, zatímco v sousedních Louňovicích radary jsou, a průjezd jejich obcí se výrazně zpomalil.

Co se vám v Mukařově líbí a co nelíbí?

Líbí se mi okolní příroda, čisté lesy, životní prostředí. Do Mukařova jsem jezdil s rodiči od osmdesátých let a mám to tady rád. Pozitivní je, že se obec rozvíjí, má novou školu, školku. Na druhou stranu mi vadí, že chybí infrastruktura, například místní komunikace jsou mnohdy velmi zanedbané.

Máte prý velmi talentované dcery, které vyhrávají pěvecké soutěže. Můžete se jimi pochlubit?

Rád. Naše dcery ve věku 10 a 13 let mají hodně zájmů a všechny se jim daří, zejména zpěv a tanec. Několikrát za sebou vyhrály pěveckou soutěž Mukařovská hvězda hvězd. V posledním ročníku se soutěže nezúčastnily, jen přítomným zazpívaly, aby daly příležitost vyhrát i ostatním. Mladší dcera chodí do tanečního kroužku, který pravidelně vítězí na evropských závodech a chystá se na mistrovství světa v pom pom dance do Jihoafrické republiky. Obě dcery vystupují v dětské hudební skupině Čiperkové, takže o víkendech jezdíme po koncertech s písničkami pro děti. Na youtube mají jejich videa zhlédnutí v počtu milionů. Máme z nich velkou radost.

Čím jste vynikal ve škole?

Vždycky mě bavila hromadná doprava a služby, přeprava lidí vlakem, autobusem, letadlem. Vystudoval jsem hotelovou školu a věnuji se službám v dopravě. Moje práce mě velmi baví a moje zaměstnání je zároveň mým koníčkem.

Pracujete jako manažer a poradce ve společnosti poskytující služby na cestách. Co si pod tím máme představit?

Jsem poradcem firmy, která poskytuje služby v lůžkových, lehátkových a jídelních vozech železniční přepravy vnitrostátních i zahraničních spojů. Provozujeme tedy například jídelní vozy, které mají nabídku jako plnohodnotná restaurace. Dále pak jsem jednatelem společnosti, která zprostředkovává dálkovou autobusovou dopravu.

Cestujete rád? Kde jste byl nejdále od Mukařova?

Cestuji velmi rád, co se kilometrů týče, tak nejdále jsem byl v Moskvě. Mým snem je projet vlakem Transsibiřskou magistrálu.

Kdybyste mohl změnit jednu jakoukoliv věc, co by to bylo?

Přál bych si, aby se zlepšily mezilidské vztahy. Aby lidé k sobě byli vstřícnější, ohleduplnější, měli vzájemný respekt a větší zájem spolupracovat.

 

Děkuji za rozhovor

Renáta Kiara Vargová